Szkolenie PSP Gdynia, PSP Grudziądz | Muzeum GRYF w Dąbrówce 18-21.11.2019

W dniach 18-21.11.2019  na terenie Muzeum GRYF w Dąbrówce zrealizowaliśmy szkolenie z zakresu eksploatacji, budowy i techniki jazdy pojazdami z napędem na cztery koła. Szkolenie przygotowane było dla Strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Gdyni i Grudziądza.

Tematem szkolenia było zwiększenie umiejętności techniki jazdy w trudnych warunkach, zdobycie wiedzy na temat systemów i rozwiązań technicznych oraz ich właściwego wykorzystania. Pod okiem instruktorów z naszej firmy Strażacy mieli szansę przetestować możliwości pojazdów:

  • Mercedes-Benz Sprinter z dołączonym napędem na 4 koła, systemem 4 ETS oraz automatyczną skrzynią biegów.
  • Mercedes-Benz X-klasa 350d z silnikiem V6, 7 stopniową automatyczną skrzynią biegów
  • quadem firmy Can-Am 570

Podczas 8 godzinnych zajęć grupy 10-12 osobowe mogły zapoznać się i wykorzystać w praktyce najistotniejsze tematy związane z jazdą w trudnym terenie.

Pod wprawnym okiem Mr Quada (Jacek Bujański) mogli zapoznać się w bezpieczny sposób z możliwościami jakie daje właściwe poruszanie pojazdem ATV w terenach niedostępnych dla innych pojazdów.
Instruktorzy podczas zajęć skupili się na podniesieniu wiedzy oraz umiejętności strażaków w zakresie skutecznego wykorzystywania dostępnego sprzętu off-roadowego oraz właściwego przemieszczania się po nawet najtrudniejszym terenie.

Zapraszamy do zapoznania się materiałami ze wspomnianego szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *